مقالات

بهترین تجهیزات نورپردازی اتاق کنفرانس در سال 2022

بهترین تجهیزات نورپردازی اتاق کنفرانس

در مطلب پیش‌رو به جدیدترین تجهیزات، تکنیک‌ها و روش‌های نورپردازی اتاق کنفرانس در سال 2022 می‌پردازیم. در سال 2022 به دلیل ویروس کرونا و ایجاد محدودیت برای حضور افراد در محل کار اهمیت سالن‌های کنفرانس جهت ارائه گزارشات کاری و جلسات کاری به صورت ویدئویی دو چندان شد. یک شرکت جلسات منظم خود را برای بحث در مورد ایده‌ها، برنامه‌ها، چشم‌اندازها و استراتژی‌هایی برای پیشبرد سازمان، برگزار می‌کند. این جلسات به طور خاص در اتاق‌هایی برگزار می‌شوند که تمام تجهیزات لازم در آن نصب شده است، به دور از هیاهو و شلوغی ساختمان است و به اندازه‌ای بزرگ است که همه کارکنان و حاضران را در خود جای دهد. این اتاق‌ها محل تولد ایده‌ها و راه حل‌ها و استنتاج هستند. به جرات می‌توان گفت که یک اتاق کنفرانس برای برگزاری جلسات بدون مشکل نیاز به نور و نگهداری مناسب دارد.

مزایای نور‌پردازی در اتاق کنفرانس

نورپردازی نقش بسزایی در افزایش بهره‌وری و تمرکز دارد. با بهبود تمرکز، افراد حاضر در یک اتاق جلسه می‌توانند در طول جلسه بدون توجه به مدت زمان توجه خود را حفظ کنند. آنها می‌توانند فعالانه در بحث‌ها شرکت کنند و ایده‌های بهتری را مطرح کنند.

  • نور اتاق کنفرانس توجه و بهره وری را بهبود می‌بخشد.
  • نورپردازی اتاق کنفرانس و جلسه مسئول بازتاب فرهنگ یک شرکت است.
  • نور ناکافی و سوسو می‌تواند باعث اختلالات چشمی و سردردهای متناوب شود؛ در نتیجه، کارکنان نمی‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند.
  • کارهایی مانند ارائه، یادداشت برداری و مصاحبه حضوری نیازمند نور، روشنایی و رنگ مناسب است.
  • برای صرفه‌جویی در زمان و بهبود کارایی، کاربران نیاز به کنترل نور دارند. چراغ‌های کنفرانس هوشمند و کم نور می‌توانند در ارائه‌ها، کمک زیادی کنند.

خرید چراغ‌های دکوراتیو از سایت تاتنور: چراغ دکوراتیو دو طرفهچراغ دکوراتیو قطاریچراغ دکوراتیو مکعبی

نورپردازی اتاق کنفرانس

از چه وسایلی برای نورپردازی اتاق کنفرانس استفاده کنیم؟

برای این که در اتاق کنفرانس یک نورپردازی مناسب را داشته باشید، می‌توانید از چراغ‌ خطی استفاده کنید که محیط را به اندازه کافی روشن خواهد کرد. مووینگ هدها هم وسایلی شبیه ربات هستند که می‌توانند کارهای نورپردازی را به خوبی انجام دهند. البته این وسیله کمی گران است. بهتر  است با توجه به اندازه و ابعاد اتاق کنفرانس یکی از مدل‌های مناسب آن را خریداری کنید. اگر اتاق کنفرانس شما بزرگ است، می‌توانید از لامپ‌های OLED استفاده کنید که نوردهی مناسبی را دارا است.

نمایش‌گر OLED بدون نور پس‌زمینه کار می‌کند زیرا خود، نور تولید می‌کند؛ بنابراین، OLED می‌تواند رنگ عمیقاً سیاه را نشان دهد و نازک‌تر و سبک‌تر از نمایش‌گر کریستال مایع (ال‌سی‌دی) است. در نور محیطی کم (مانند اتاق تاریک)، نمایش‌گر OLED نسبت کنتراست بیشتری نسبت به LCD دارد. به عبارت دیگر، OLED عمق رنگ بیشتری دارد.

به نقل از ویکی‌پدیا

نورپردازی اتاق کنفرانس

فاکتورهای انتخاب سیستم های روشنایی برای سالن کنفرانس

فاکتورهایی که باید هنگام انتخاب سیستم های روشنایی برای اتاق کنفرانس و جلسه در نظر داشته باشید را در ادامه برای شما عنوان خواهیم کرد:

دمای رنگ مناسب

دمای رنگ، حال و هوا خاصی برای مکان تعیین می‌کند؛ بنابراین عامل مهمی است. دمای رنگ گرم از 2700K تا 3000K برای جلسات معمولی و نورپردازی اتاق کنفرانس بهترین است. برای فوکوس بهتر و تنظیمات رسمی‌تر، دمای خنک از 3500 کلوین تا 6500 کلوین را انتخاب کنید. لامپ‌های فلورسنت و رشته‌ای دمای ثابتی دارند. LEDها می‌توانند دمای رنگ قابل تنظیم داشته باشند که بسیار راحت است.

انتخاب نوع مناسب از لامپ‌ های روشنایی

گزینه‌های زیادی مانند چراغ‌هایLED، فلورسنت و رشته‌ای، لامپ‌های خطی برای روشنایی اتاق کنفرانس وجود دارد. هستند، زیرا LEDها پیشتاز سازگارترین سیستم روشنایی را دارند. می‌تواند تا 50000 ساعت کار کند و ایده‌آل برای تنظیمات نور سالن کنفرانس، جایی که جلسات اداری به طور منظم برگزار می‌شود است. LEDها همچنین انرژی کارآمد هستند و فضایی پایدار و سازگار با محیط زیست را فراهم می‌‍کنند. نصب یک سیستمLED نیز آسان‌تر است.

نورپردازی اتاق کنفرانس

نداشتن خیرگی (تابش آزار دهنده چشم)

تابش نور مستقیم و خیره‌کننده یک نوردهی نامناسب به شمار می‌آید. سطوح نور باید در سراسر سالن کنفرانس متعادل باشد. چراغ‌های خطی را در دیوارهای جانبی قرار دهید تا به طور یکنواخت لومن در اتاق افزایش یابد. جالب توجه است که LED ها نسبت به سایر منابع نوری نور کمتری تولید می‌کنند.

شاخص رندر رنگ

رنگ یک منبع روشنایی و یک عامل اساسی در تنظیم نور است. تصاویر بدون شاخص رنگ مناسب، ملایم خواهند بود و افراد ممکن است انرژی خود را در محیط این‌چنینی از دست بدهند. همیشه CRI بزرگتر از 85 را برای روشنایی بهتر انتخاب کنید. دید انسان به گونه‌ای است که رنگ درست را تحت نور طبیعی (خورشید) تشخیص می‌دهد. هر منبع نور دیگری که بخواهد این امکان را به ما بدهد بایدcri نزدیک به 100 داشته باشد. (معیار سنجش CRI بین 1 تا 100 است. سی ار ای خورشید 100 است.)


خرید انواع چراغ‌‌ از سایت تاتنور:  چراغ ریلیچراغ استوانه‌ای چراغ خیابانی LED

نورپردازی اتاق کنفرانس


کلام آخر

در این مطلب در حد توان و لازم به اطلاعات مورد نیاز برای نورپردازی سالن کنفرانس اشاره شد. کارشناسان و متخصصان امر نورپردازی سالن‌های کنفرانس جهت ارائه مشاوره و انتخاب محصول مناسب در سایت tatnoor.com آماده خدمت‌گذاری به شما هستند. شما می‌توانید هر سوالی که دارید بپرسید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. در صورتی در خصوص تجهیزات نورپردازی اتاق کنفرانس تجربه‌ای دارید، با ما به اشتراک بگذارید.


مقالات پیشنهادی تات نور:

آشنایی با بهترین تجهیزات نورپردازی در محیط اداری

بهترین سبک نورپردازی اپن آشپزخانه ۲۰۲۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *